Rotator podstrona

Duża Arena

DUŻA ARENA powstała od podstaw na początku lat 60-tych i była małym cyrkiem stałym z kilkuset osobową widownią, miejscem dla orkiestry i tzw. lożą dla VIP-ów. Połączona została ze stajnią koni, słoni i pawilonem dla zwierząt drapieżnych. Oprócz prób nowo powstających numerów cyrkowych, ćwiczyły też przez całą zimę numery już istniejące. W okresie zimowym Julinek był odwiedzany przez właścicieli cyrków z całej Europy, a nawet Ameryki. Odbywały się wówczas tzw. przeglądy, były prezentowane niesamowite programy lub poszczególne numery z udziałem kilkunastoosobowej orkiestry.

Efektem tych przeglądów były kontrakty do zagranicznych cyrków na całym świecie. Swoje pierwsze kroki na Dużej Arenie stawiali też absolwenci Państwowej Szkoły Cyrkowej w pokazach dyplomowych. Duża Arena służyła artystom i publiczności do lat 90-tych. Niedawno przeszła kompleksową rewitalizację, dzięki czemu stała się bardzo okazałą i nowoczesną przestrzenią eventową. 

 

 

Dołącz do nas

Patroni medialni

Z nimi współpracujemy

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu państwa.